Oddział Alergologii i Chorób Płuc

Kierownik ds. Pielęgniarstwa: Dorota Piskórz

Zastępca Kierownika ds. Pielęgniarstwa: Katarzyna Drozd

lek. med. Iwona Królik - specjalista chorób płuc, internista
lek. med. Dorota Sroczyńska - Chomicz - specjalista pediatra, alergolog, w trakcie specjalizacji chorób płuc
lek. med. Mirosława Skawińska - Deleś - specjalista alergolog, specjalista chorób wewnętrznych,
                                                              w trakcie specjalizacji chorób płuc

dr med. Lucyna Wolak- Sobiczewska - specjalista pediatra, specjalista chorób płuc, alergolog

Sekretarka medyczna: mgr Aleksandra Brzozowska

Ordynator - tel/fax:               81 525 74 36
Sekretariat:
Pielęgniarka Oddziałowa: 81 537 47 78
Dyżurka pielęgniarek: 81 537 47 10

Lokalizacja: Blok C, V piętro

Oddział posiada 27 łóżek szpitalnych.

W Oddziale diagnozujemy wszystkie schorzenia alergologiczne i pulmonologiczne. Leczymy astmę, POCHP, AZS, alergiczny nieżyt nosa i spojówek, alergie pokarmowe, alergie na leki, pokrzywki ostre i przewlekłe, choroby układu oddechowego.
Jesteśmy największym na Lubelszczyźnie ośrodkiem diagnozującym alergie na jady owadów błonkoskrzydłych. Prowadzimy jako ośrodek specjalistyczny immunoterapię na jady owadów błonkoskrzydłych metodą ultra rush.
Prowadzimy program lekowy- Leczenie ciężkiej astmy IgE zależnej Omalizumabem ( Xolairem).
Oddział bierze udział w wielu badaniach klinicznych z zakresu alergologii.
Posiadamy akredytację w zakresie szkolenia do specjalizacji z alergologii.

W ramach Oddziału funkcjonują:

• pracownia badań czynnościowych – wykonujemy spirometrię, bodypletyzmografię, próby prowokacyjne dooskrzelowe, próby rozkurczowe,
  • pracownia immunologiczna- wykonujemy sIgE na aparacie Unicap 100,
  • pracownia testów i odczulania z nadzorem alergologicznym- prowadzimy diagnostykę alergologiczną i immunoterapię.

Wszyscy lekarze Oddziału pracują w Poradni Alergologicznej lub Poradni Pulmonologicznej.