Oddział Nefrologii i Nadciśnienia Tętniczego

nefrol z-ordKierownik Oddziału: dr n. med. Iwona Smarz-Widelska - specjalista chorób wewnętrznych, nefrologii, oraz hipertensjologii

Z-ca Kierownika: lek. med. Jarosław Dąbrowski - specjalista chorób wewnętrznych, diabetologii i nefrologii

Kierownik ds. Pielęgniarstwa: mgr Anna Janik

Zastępca Kierownika ds. Pielęgniarstwa: Ewa Szczepańska

dr n.med. Dorota Niespodziewańska - Mierzyńska - specjalista chorób wewnętrznych, nefrologii i hipertensjologii
lek. med. Renata Zniszczyńska - specjalista chorób wewnętrznych i nefrologii
lek. med. Małgorzata Syroka - Główka - specjalista chorób wewnętrznych i nefrologii
lek. med. Joanna Janowska - Jaremek - specjalista chorób wewnętrznych i nefrologii

Sekretarka medyczna: mgr Wanda Manaj

Telefony :

Ordynator:                               81 537 47 37
Sekretariat tel/fax: 81 537 46 97
Pielęgniarka Oddziałowa:
Dyżurka Pielęgniarek: 81 537 47 13

Lokalizacja: Blok B, parter

Oddział Nefrologii i Nadciśnienia Tętniczego oferuje pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie w zakresie chorób nerek, ze szczególnym uwzględnieniem pierwotnych i wtórnych nefropatii, chorób układowych, przewlekłej i ostrej niewydolności nerek. Mamy do dyspozycji programy lekowe związane z leczeniem niedokrwistości w okresie przed-dializacyjnym oraz zaburzeniami gospodarki wapniowo-fosforanowej u chorych przewlekle dializowanych. W celach diagnostyki glomerulopatii wykonujemy biopsję nerek pod kontrolą usg.
Oddział prowadzi kompleksową diagnostykę pierwotnego oraz wtórnego nadciśnienia tętniczego.
Posiadamy 23 łóżka szpitalne oraz pełne zaplecze w leczeniu dializami współpracując ze stacją dializ Diaverum Polska, oraz Oddziałem Intensywnej Opieki Medycznej naszego Szpitala.

Najlepsza Pielęgniarka roku 2015 z Lublina:

I miejsce dla Pani Marzeny Nowomińskiej za udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Pielęgniarka Roku 2015

Dnia 8 kwietnia 2016r. w Warszawie odbył się Finał Konkursu „Pielęgniarka Roku 2015” zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Lublinie reprezentowała Pani mgr Marzena Nowomińska zatrudniona w Oddziale Nefrologii i Nadciśnienia Tętniczego. Tematem wygłoszonej prezentacji było: „Pielęgniarstwo wielokulturowe wyzwaniem dla edukacji i praktyki pielęgniarskiej w Polsce”. Prezentacja uwzględniał wszystkie ważne aspekty pracy pielęgniarki w środowisku pracy z pacjentem odmiennym kulturowo, narodowo i etnicznie.

Zdobycie I miejsca w konkursie to ogromny zaszczyt i mobilizacja do dalszej pracy.

Normal 0 21