Oddział Chirurgii Naczyniowej

jacek wronskiKierownik Oddziału: dr hab. n. med. Jacek Wroński – specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii naczyniowej, specjalista angiologii

ch nacz ordZastępca Kierownika Oddziału: dr n. med. Mirosław Melaniuk - specjalista chirurgii naczyniowej, specjalista chirurgii ogólnej, specjalista zdrowia publicznego

chir nacz oddzKierownik ds. Pielęgniarstwa: mgr Irena Kot – specjalista pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki

Zastępca Kierownika ds. Pielęgniarstwa: Krystyna Mirosław

Starsi asystenci:

dr n. med. Tomasz Hopkała – specjalista chirurgii naczyniowej i ogólnej
dr n. med. Grzegorz Prokop – specjalista chirurgii ogólnej
lek. med. Paweł Jóźwiakowski – specjalista chirurgii naczyniowej i ogólnej
lek. med. Grzegorz Molas – specjalista chirurgii naczyniowej i ogólnej
lek. med. Robert Ptasiński – specjalista chirurgii naczyniowej i ogólnej
lek. med. Piotr Skałecki – specjalista chirurgii ogólnej, w trakcie specjalizacji z chirurgii naczyniowej
lek. med. Renata Florek Szymańska – specjalista chirurgii ogólnej, w trakcie specjalizacji z chirurgii naczyniowej

Sekretarka medyczna: Karolina Kępka

Telefony :

Sekretariat:                     81 537 47 28
Pielęgniarka Oddziałowa:
Dyżurka Pielęgniarek: 81 537 47 27
Telefon dla Pacjentów:

Lokalizacja: Blok C, II piętro

Oddział Chirurgii Naczyniowej funkcjonuje od 1993 roku. Dysponuje 24 łóżkami oraz własnym gabinetem USG.
Oddział posiada zaplecze diagnostyczne umożliwiające wykonanie tomografii komputerowej i arteriografii w Zakładzie Diagnostyki Radiologicznej.
Posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia na prowadzenie specjalizacji z chirurgii naczyniowej.
Działająca w Szpitalu Poradnia Chirurgii Naczyniowej czynna przez 5 dni w tygodniu.

W Oddziale leczone są następujące jednostki chorobowe:

1. Miażdżyca tętnic kończyn dolnych.
2. Niedokrwienie kończyn dolnych.
3. Miażdżyca tętnic odchodzących od łuku aorty (tętnice podobojczykowe, tt. szyjne).
4. Miażdżyca tętnic trzewnych.
5. Tętniaki aorty brzusznej i tętnic obwodowych.
6. Zakrzepice żylne kończyn.
7. Zespoły pozakrzepowe kończyn-owrzodzenia żylne.
8. Żylaki kończyn dolnych.
9. Urazy naczyń.
10. Zaburzenia naczynioruchowe kończyn.
11. Leczenie stopy cukrzycowej.

Rodzaj operacji wykonywanych w Oddziale:

1. Klasyczne operacje w miażdżycowej niedrożności tętnic kończyn: pomosty naczyniowe, endarteriektomie.
2. Wewnątrznaczyniowe leczenie zwężeń i niedrożności tętnic obwodowych (tętnice kończyn, tętnice łuku aorty, tętnice trzewne) – angioplastyka naczyń z wprowadzeniem stentu naczyniowego – we współpracy z zespołem Zakładu Radiologii Zabiegowej.
3. Videoskopowe sympatektomie piersiowe.
4. Operacje żylaków kończyn dolnych (klasyczne, kruroskopowe i kriochirurgiczne).
5. Operacje tętniaków aorty brzusznej i tętnic obwodowych.
6. Przetoki tętniczo-żylne dla potrzeb hemodializy.