Oddział Ginekologii i Położnictwa z Izbą Przyjęć

Sekretariat:
Izba Przyjęć: 81 537 43 26
Pielęgniarka Oddziałowa: 81 537 43 52

POŁOŻNICTWO                                 ( niski parter )
Dyżurka Położnych: 81 537 43 20

PATOLOGIA CIĄŻY                          ( wysoki parter )
Dyżurka Położnych: 81 537 43 34

TRAKT PORODOWY                       ( I piętro )
Dyżurka Położnych: 81 537 43 37

POŁOŻNICTWO                                  ( II piętro )
Dyżurka Położnych: 81 537 43 42

GINEKOLOGIA OPERACYJNA   ( III piętro )
Dyżurka Położnych: 81 537 43 43
Sala operacyjna: 81 537 43 53

Lokalizacja: Blok E

Oddział Ginekologii i Położnictwa z Izbą Przyjęć jest ośrodkiem III stopnia referencyjności.
W Oddziale jest 68 łóżek, sala operacyjna cięć cesarskich w obrębie Traktu Porodowego, oraz 2 sale operacyjne do przeprowadzania operacji ginekologicznych.
W budynku Oddziału Ginekologii i Położnictwa z Izbą Przyjęć zlokalizowany jest również Oddział Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka.
W ciągu roku hospitalizowanych jest 3 500 – 4 000 pacjentek i odbywa się 1 800 – 2 000 porodów, zarówno w ciąży prawidłowej jak również w ciąży wysokiego ryzyka, oraz wykonywanych jest około 1 000 ginekologicznych zabiegów operacyjnych.
W Oddziale zapewniamy wysokospecjalistyczne świadczenia zdrowotne w zakresie opieki nad matką i dzieckiem, zarówno w ciąży prawidłowej jak również ciężarnym z ciężką patologią ciąży. Pracownicy Oddziału uczestniczą w przygotowaniu kobiet do ciąży i porodu - prowadzą zajęcia w Szkole Rodzenia.
W obrębie Traktu Porodowego zapewniamy rodzącym ciągły nadzór ze strony wykwalifikowanej położnej i lekarza specjalisty.
W porodzie celem zwalczania bólu wykorzystujemy zarówno środki farmakologiczne jak również alternatywne sposoby zwalczania bólu porodowego, takie jak, np. immersja wodna.

Umożliwiamy zawsze udział męża albo innej osoby bliskiej w porodzie. Warunki lokalowe, odpowiednie wyposażenie Traktu Porodowego i wyszkolenie personelu medycznego umożliwiają bezpieczne odbycie porodu w wodzie.
Matkom po porodzie zapewniamy możliwość ciągłego przebywania z dzieckiem (system „rooming – in") i ciągły nadzór, oraz instruktaż ze strony konsultanta laktacyjnego.
Oddział uczestniczy w programie „Szpital przyjazny dziecku". W Oddziale funkcjonuje całodobowa Poradnia Laktacyjna.
W Oddziale realizujemy wysokospecjalistyczne świadczenia zdrowotne w zakresie chorób kobiecych.
Wysokospecjalistyczne procedury ginekologiczne obejmują nowoczesną diagnostykę i leczenie, zarówno zachowawcze jak również operacyjne z powodu chorób narządu płciowego kobiety, w tym także z powodu nowotworów.
Wykonujemy operacje brzuszne, pochwowe, laparoskopowe i histeroskopowe.
Oddział uczestniczy w Narodowym Programie Profilaktyki Raka Szyjki Macicy i Programie Profilaktyki Raka Piersi.
Zlokalizowanie Oddziału w obrębie pełno-profilowego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego zapewnia pacjentkom Oddziału możliwość całodobowej konsultacji specjalistycznej i możliwość całodobowego udziału lekarzy specjalistów, takich jak, np.: kardiolog, internista, endokrynolog, neurolog, nefrolog, urolog, chirurg, chirurg naczyniowy, ortopeda, gastrolog, alergolog, laryngolog, toksykolog w diagnostyce i leczeniu ciężarnych, rodzących i pacjentek ginekologicznych Oddziału Położnictwa i Ginekologii.

Lekarze zatrudnieni w Oddziale udzielają ambulatoryjnych porad w Przyszpitalnej Poradni Ginekologiczno-Położniczej.

Ciężarna udająca się do Szpitala celem odbycia porodu powinna zabrać:

• dokumenty
  • dowód osobisty
  • kartę ciąży
  • wynik oznaczenia grupy krwi
  • karty wypisowe ze szpitala (jeżeli ciężarna w czasie ciąży była hospitalizowana)

Rzeczy osobiste:

• szlafrok
  • koszula (bawełniana) 2-3 sztuki rozpinane
  • ciapy
  • przybory toaletowe
  • podpaski