Szanowni Państwo,
Zgodnie z ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się (Dz. U. z 2017 r. poz. 1824), Wojewódzki Szpital Specjalistyczny imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie informuje, iż osoby doświadczające trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się, to jest osoby głuche i głucho niewidome, w kontaktach z organami administracji publicznej mają prawo do:

  1. korzystania z pomocy osoby przybranej, to jest osoby, która ułatwi porozumienie z osobą niepełnosprawną i udzielenie jej pomocy w załatwieniu spraw w urzędzie,
  2. usługi pozwalającej na komunikowanie się, udostępnionej przez organ, polegającej na wykorzystaniu środków wspierających komunikowanie się, między innymi:
    • korzystanie z poczty elektronicznej,
    • przesyłanie faksów,
    • korzystanie ze strony internetowej danej instytucji.
  3. skorzystania z pomocy tłumacza:
    • polskiego języka migowego (PJM),
    • systemu językowo-migowego (SJM)
    • sposobów komunikowania się osób głuchoniewidomych (SKOGN).

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego udostępnia wyżej wymienionym osobom następujące formy kontaktu:

  • poczta elektroniczna: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • telefon: 81 537 42 29

Osoby, które chcą skorzystać z pośrednictwa tłumacza zobowiązane są do zgłoszenia tego faktu na co najmniej 3 dni robocze przed planowaną wizytą w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego (z wyłączeniem sytuacji nagłych). Formularz zgłoszeniowy w załączeniu.

Zgłoszenie można przesłać pocztą elektroniczną lub złożyć osobiście w kancelarii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy ulicy aleja Kraśnicka 100, 20-718 Lublin

Świadczenie jest bezpłatne dla osoby uprawnionej, będącej osobą niepełnosprawną w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej, społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz. U. Nr 127, poz. 721 i Nr 171, poz. 1016).

Załączniki: