Rejestracja 81 537 41 71 

 W kwietniu otworzyliśmy w naszym Szpitalu jeden z najnowocześniejszych bloków operacyjnych w Polsce, a już przystępujemy do nowej inwestycji. Blisko 40 mln złotych będzie kosztował remont dotychczasowego centralnego traktu operacyjnego oraz dostawa specjalistycznego sprzętu medycznego.

Inwestycja będzie obejmowała powstanie trzech sal operacyjnych przystosowanych do zabiegów i badań kardiologicznych w zakresie elektrofizjologii, elektroterapii i hemodynamiki. Nowe sale na oddziale kardiologii będą szczególnie istotne m.in. z punktu widzenia diagnostyki i leczenia zawału serca, a także zaburzeń rytmu serca. Będą tutaj również dwie sale operacyjne dla niedawno powstałego oddziału neurochirurgicznego. Dyrekcja Szpitala podpisała właśnie umowę z firmą Max-Bud na wykonanie tych prac oraz umowy z dostawcami sprzętu medycznego.

- Dzięki tej inwestycji zostanie stworzona baza sprzętowa do prowadzenia kompleksowego procesu diagnostycznego, operacyjnego oraz terapii małoinwazyjnej chorób neurologicznych i neuroonkologicznych obejmujących m.in. zmiany neurologiczne w obrębie centralnego układu nerwowego, guzów kręgosłupa i nerwów obwodowych jak glejak czy oponiakmówi Piotr Matej, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Oddział Neurochirurgii w szpitalu przy al. Kraśnickiej, który rozpoczął swoją działalność w strukturach placówki od lutego br., należy do grupy wysoko specjalistycznych jednostek ochrony zdrowia i świadczy kompleksowe usługi medycznej w zakresie operacyjnego leczenia chorób układu nerwowego.

Poza pracami budowlanymi, szpital zakupi specjalistyczny sprzęt medyczny m.in. mikroskop operacyjny, neurondoskop, stół operacyjny, stabilizatory czaszki typu Mayfield, ultradźwiękowe noże i aparaty USG.

- Dla mnie, marszałka województwa lubelskiego, najważniejsze jest to, że dzięki tej nowej inwestycji mieszkańcy uzyskają większą dostępność do procedur medycznych. Do tej pory, z powodu utrudnionego dostępu do świadczeń neurochirurgicznych pacjenci byli często zmuszeni do szukania pomocy w innych województwach. Teraz jest duża szansa, że nastąpi zauważalna poprawa, jeśli chodzi o dostępność do tych świadczeń  – mówi Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

Nowe sale operacyjne: kardiologiczne i neurochirurgiczne będą gotowe na przyjęcie pacjentów w 2025 roku.

Previous Next Play Pause
1 2

Back to top