Rejestracja 81 537 41 71 

Specjalistyczny robot ortopedyczny ułatwi lekarzom z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego operacje endoprotezy stawu kolanowego. Nowe rozwiązanie sprawi, że operacje będą bardziej precyzyjne, a pacjenci szybciej wrócą do sprawności. Tym samym nasz szpital dołącza do grona zaledwie kilku placówek medycznych w Polsce, które wykorzystują robota w swojej pracy. W województwie lubelskim jest to pierwszy tego typu sprzęt. Kosztował 2,5 mln złotych. 

Otworzyliśmy uroczyście nowy budynek (blok R) w naszym Szpitalu. To Centralny Trakt Operacyjny. W wydarzeniu wzięło udział wielu gości m.in. podsekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Monika Sikora, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Marek Kos oraz przedstawicielka Komisji Europejskiej Aleksandra Kowalska.

Dobra wiadomość dla pacjentów. W lutym br. w naszym Szpitalu otwarty został Oddział Neurochirurgii.  Dzięki temu jest szansa, że chorzy nie będą musieli szukać pomocy w placówkach poza województwem lubelskim.

W naszym szpitali została przeprowadzona 400 operacja przy użyciu robota da Vinci. Wykorzystując najnowocześniejszy sprzęt oraz umiejętności lekarzy, którzy zostali zaproszeni przez dyrekcję szpitala do współpracy, dynamicznie rozwija się także Centrum Edukacyjne Robotyki Operacyjnej.

W miejsce pracującego 17 lat tomografu komputerowego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie został zainstalowany jeden z najnowocześniejszych tomografów dostępnych na rynku. Dzięki nowej aparaturze szpital zyskuje lepsze możliwości diagnostyki obrazowej. Równolegle generalny remont przeszedł Zakład Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Zabiegowej, w tym pracownia, gdzie znajduje się nowy tomograf. Łączny koszt zakupu sprzętu i prac budowlano-instalacyjnych to ponad 8 mln złotych.

Liczymy dni do otwarcia największej inwestycji w naszym Szpitalu od wielu lat. To nowy budynek zabiegowo-anestezjologiczny, nazywany blokiem R.  Zanim trafią tu pacjenci, obiekt odwiedził z wizytą studyjną marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski razem z dziennikarzami.

Program profilaktyki raka piersi skierowany jest do grupy w wieku od 45 do 74 lat (w tym przedziale wiekowym choroba występuje najczęściej).
Badanie wykonywane jest okresowo co 24 miesiące.

W ostatnich 20 latach nastąpił ogromny postęp w technikach operacyjnych w obszarze ginekologii - chirurgia małoinwazyjna coraz częściej zastępuje chirurgię inwazyjną. O zastosowaniach chirurgii robotycznej w ginekologii mówią eksperci zaproszeni do debaty “Pulsu Medycyny”.

Informujemy iż występują problemy z połączeniem telefonicznym z rejestracją poradni
pod numerem 81 760 44 44

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Ortopedzi z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie przy użyciu nowoczesnego wideomikroskopu przeprowadzili skomplikowaną operację u pacjenta z przeciętym przez szybę nerwem łokciowym, pośrodkowym oraz tętnicą ramienną.  Operacja polegała na  rekonstrukcji nerwu łokciowego z wykorzystaniem kilku przeszczepów nerwu pobranego z łydki. Zabieg trwał blisko 7 godzin, rokowania co do zakresu powrotu funkcji kończyny są dobre. Operacja została wykonana z udziałem wideomikroskopu, którego zakup planuje szpital.

Back to top