Rejestracja 81 537 41 71 

W Centrum Edukacyjnym Robotyki Operacyjnej, działającym w naszym szpitalu, po raz pierwszy odbyła się operacja usunięcia pęcherza moczowego przy użyciu systemu robotycznego. Przeprowadzili ją dr n. med. Janusz Frey i dr n. med. Gabriel Surdacki. Jeszcze niedawno operacje tego typu wykonywano głównie tradycyjnymi metodami chirurgicznymi. Lubelski ośrodek jako jeden z nielicznych w Polsce będzie wykonywał ten zabieg w całości przy użyciu robota da Vinci.

Rodzinny-Festyn-Zdrowotny

W ramach akcji Lubelskie Dni Promujące Zdrowie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie zaprasza do stoiska w Bloku A, poziom 0.

Szpital przy al. Kraśnickiej oraz Zakarpacki Obwodowy Szpital Kliniczny w Użhorodzie w Ukrainie zakupią specjalistyczny sprzęt do leczenia chorób układu krążenia i chorób wymagających leczenia neurochirurgicznego, w szczególności ofiar konfliktów zbrojnych. Wartość inwestycji to blisko 2,9 mln euro.

W naszym Szpitalu została przeprowadzona 500 operacja przy użyciu robota da Vinci. Wykorzystując najnowocześniejszy sprzęt oraz umiejętności lekarzy, którzy zostali zaproszeni przez dyrekcję szpitala do współpracy, dynamicznie rozwija się Centrum Edukacyjne Robotyki Operacyjnej. W  warsztatach przygotowujących do egzaminu certyfikacyjnego w systemie chirurgii operacyjnej da Vinci tym razem udział wzięli lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.

W związku ze zbliżającym się Dniem Diagnosty Laboratoryjnego, obchodzonym 27 maja wszystkim Diagnostom Laboratoryjnym, 

Podstawowym celem istnienia Centrum Edukacyjnego Robotyki Operacyjnej w Lublinie jest działalność lecznicza oraz dydaktyczna.

W pracowni endoskopowej Szpitala pojawił się nowoczesny sprzęt medyczny do wykonywania badań endoskopowych przewodu pokarmowego. Dzięki temu pacjenci będą czuli się w czasie zabiegów bardziej bezpiecznie i komfortowo.

„Niewiele zawodów ma tak oczywisty cel jak zawód pielęgniarki, położnej. To zawody szczególne, które mają głęboki sens filozoficzny, społeczny i moralny. Bo kiedy ludzie cierpią, kiedy cierpi człowiek, potrzebny jest drugi człowiek przy cierpiącym. ”

- Jan Paweł II

Wraz z otwarciem nowego budynku zabiegowo-anestezjologicznego z nowoczesnym blokiem operacyjnym w naszym szpitalu, przed Centrum Edukacyjnym Robotyki Operacyjnej otwierają się nowe możliwości. Operacje i szkolenia z udziałem robota da Vinci odbywają się już na sali hybrydowej. 

 W kwietniu otworzyliśmy w naszym Szpitalu jeden z najnowocześniejszych bloków operacyjnych w Polsce, a już przystępujemy do nowej inwestycji. Blisko 40 mln złotych będzie kosztował remont dotychczasowego centralnego traktu operacyjnego oraz dostawa specjalistycznego sprzętu medycznego.

Back to top