Rejestracja 81 537 41 71 

Oddział Chirurgii Ogólnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie ma nowego ordynatora. Od czerwca br. jest nim dr Marcin Kubiak.

Cieszę się, że do naszego Zespołu dołączył tak doświadczony lekarz jakim jest dr Kubiak. Jego umiejętności mogliśmy poznać już wcześniej, ponieważ od stycznia 2024 roku współpracuje z Centrum Edukacyjnym Robotyki Operacyjnej w naszym Szpitalu, gdzie wykonuje operacje kolorektalne zaawansowanych nowotworów jelita grubego oraz operacje wycięcia nadnerczy. Wierzę, że Oddział Chirurgii czeka dynamiczny rozwój związany z przyjściem nowego szefa –  mówi Piotr Matej, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.

Dr Marcin Kubiak jest absolwentem Akademii Medycznej w Lublinie. Posiada specjalizację z chirurgii ogólnej i onkologicznej. Uzyskał dyplom z koloproktologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uczestniczył w wielu stażach i kursach z zakresu chirurgii małoinwazyjnej w referencyjnych ośrodkach w Polsce i zagranicą. Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Koloproktologii ESCP.

Chcę postawić na nowocześnie zarządzany oddział chirurgii przynoszący korzyści na wielu płaszczyznach, od zwiększenia jakości opieki i satysfakcji pacjentów, przez poprawę warunków pracy personelu, aż po lepsze wyniki finansowe i reputację instytucji medycznej. Dzięki zaawansowanym technologiom, optymalizacji procesów i skoncentrowanemu na pacjencie podejściu, nowoczesne zarządzanie chirurgią staje się kluczowym elementem sukcesu w nowoczesnej opiece zdrowotnej mówi dr Marcin Kubiak.

Dr Kubiak specjalizuje się w małoinwazyjnym chirurgicznym leczeniu nowotworów jamy brzusznej,
a w szczególności nowotworach jelita grubego, jelita cienkiego, odbytnicy, żołądka i trzustki. Zajmuje się również chirurgicznym leczeniem przypadków nieswoistego zapalenia jelit (choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego), powikłanej choroby uchyłkowej jelita grubego oraz chirurgią endokrynologiczną i metaboliczną (nadnercza, guzy neuroendokrynne trzustki). Jego pasją jest diagnostyka endoskopowa przewodu pokarmowego oraz zabiegi endoskopowe w obrębie przewodu pokarmowego. Współpracuje z ginekologami w leczeniu chirurgicznym zaawansowanych nowotworów narządu rodnego, wypadania narządu rodnego i odbytnicy oraz głębokonaciekającej endometriozy.

Oddział chirurgii jest miejscem, gdzie najnowsze technologie i innowacyjne techniki chirurgiczne są wdrażane w codziennej praktyce. Roboty chirurgiczne, zaawansowane systemy obrazowania, narzędzia minimalnie inwazyjne – to tylko niektóre z technologii, które umożliwiają chirurgom wykonywanie zabiegów z niespotykaną dotąd precyzją i skutecznością. Dzięki temu pacjenci mogą liczyć na szybszy powrót do zdrowia i minimalizację ryzyka powikłań dodaje dr Kubiak.

Previous Next Play Pause
1 2

Back to top