Mamy zaszczyt poinformować, że dr Jerzy Draus z Centrum Edukacyjnego Robotyki Operacyjnej wziął udział w prestiżowym 16. Światowym Kongresie CRSA „The Present and Future of Robotic Surgery” w Huntington Beach w Kalifornii (USA). Był jedynym przedstawicielem z Polski wśród największych chirurgów na świecie.
Kongres CRSA stanowi międzynarodową platformę wymiany wiedzy i innowacji. Jego głównym celem jest poszerzanie wiedzy na temat nowych technologii w chirurgii. Podczas tegorocznej edycji kongresu dyskutowano m.in. o wiodących badaniach i innowacjach technologicznych w chirurgii robotycznej, postępach w sztucznej inteligencji i automatyzacji w medycynie oraz wyzwaniach związanych z wdrażaniem nowych technik robotycznych do codziennej praktyki chirurgów.
Dr Draus zaprezentował wykład pt. „Robotic TEM for T2N0M0 rectal cancer. Time to move to organ-sparing surgery?” o leczeniu raka odbytnicy, które maksymalnie oszczędza narządy.
Obecność dra Jerzego Drausa na kongresie, obok największych specjalistów z USA, Kanady, Niemiec, Japonii i wielu innych krajów, to dowód na globalne znaczenie polskiej robotyki operacyjnej!
Gratulujemy!







