Dnia 03.06.2022r Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ uczestniczył w Rodzinnym Festynie Zdrowotnym w ramach VIII Lubelskich Dni Promujących Zdrowie.

Rodzinny Festyn Zdrowotny to wydarzenie, którego zasadniczym celem jest promowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcanie wszystkich zainteresowanych do skorzystania z programów profilaktycznych miało miejsce na placu Lecha Kaczyńskiego obok Centrum Kultury przy ul. Peowiaków.

W ramach akcji promocyjnej dla mieszkańców Lublina były prowadzone następujące działania:

• promocja zdrowego stylu życia,
  • informacje dotyczące badań i sposobu leczenia często występujących chorób.

W trakcie wydarzenia Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie w ramach działań związanych z promocją zdrowia i profilaktyką chorób udzielał wszystkim zainteresowanym bezpłatnych świadczeń zdrowotnych w zakresie:

• badania poziomu glikemii,
  • porad dietetycznych w cukrzycy i otyłości,
  • pomiaru ciśnienia krwi,
  • porad dietetycznych w chorobie nadciśnieniowej.