Zapraszamy do obejrzenia filmu na temat Pracowni Robotyki Operacyjnej Szpitala przy al. Kraśnickiej, w której przeprowadza się operacje z użyciem robota da Vinci.

Dyrekcji Szpitala udało się pozyskać do współpracy znakomitych lekarzy, którzy nie tylko posiadają uprawnienia do wykonywania operacji z użyciem robota, ale mają również status proktorów, czyli specjalistów mogących szkolić przyszłych operatorów.  Zespół tworzą chirurg dr n. med. Jerzy Draus, urolog dr n. med. Janusz Frey i ginekolog dr hab. n. med. Andrzej Nowakowski. Do tego grona dołączyli niedawno urolodzy, dr n. med. Gabriel Surdacki i dr n. med. Ewa Niezabitowska. W ostatnich dniach certyfikat pozwalający na wykonywanie zabiegów z użyciem systemu robotycznego da Vinci uzyskali także dr hab. n. med. Jerzy Mielko, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej oraz lek. med. Wojciech Górski, specjalista chirurgii ogólnej.

W pracowni szpitala wykonywane są obecnie zabiegi w trzech zakresach: urologii, chirurgii i ginekologii.