Rejestracja 81 537 41 71 

Kolejny zespół chirurgów z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lublinie, w skład którego weszli dr n.med. Kinga Franciszkiewicz-Pietrzak i lek. med. Mateusz Dziedzic z sukcesem zakończył proces szkolenia.

Lekarze uzyskali certyfikaty uprawniające do pracy z użyciem systemu robotycznego da Vinci.

Tym samym jest to trzeci, wyłoniony wewnętrznie, zespół lekarzy uprawniony do samodzielnego wykonywania zaawansowanych zabiegów w zakresie chirurgii robotycznej z wykorzystaniem systemu da Vinci w Pracowni Robotyki Operacyjnej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lublinie.

Doktor Kinga Franciszkiewicz-Pietrzak jest drugą w Polsce kobietą, specjalistą chirurgiem, posiadającą certyfikat chirurgii robotycznej w systemie da Vinci. Wspólnie z doktorem Mateuszem Dziedzicem przeszli trzymiesięczny, poparty wielogodzinnymi ćwiczeniami, okres szkolenia z operatywy robotycznej na systemie da Vinci, finalnie uwieńczony egzaminem w paryskim Ośrodku Certyfikacyjnym firmy Intuitive Surgical, produkującej roboty da Vinci. Proces szkolenia jest walidowany przez Intuitive Surgical i ma identyczną ścieżkę edukacyjną dla każdego zespołu operacyjnego na świecie.

Dotychczas w Pracowni Robotyki Operacyjnej Szpitala zostało wykonanych 135 zabiegów operacyjnych, w tym 73 chirurgiczne, 54 urologiczne i 9 ginekologicznych.

Previous Next Play Pause
1 2

Back to top