PERSONEL

Kierownik Oddziału: dr n. med. Marek Chrapko - specjalista chirurgii naczyniowej, specjalista chirurg

Z-ca Kierownika Oddziału: dr n. med. Mirosław Melaniuk - specjalista chirurgii naczyniowej, specjalista chirurgii ogólnej, specjalista zdrowia publicznego

p.o. Pielęgniarka Oddziałowa - mgr Anna Stylińska - specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki

Starsi asystenci:
dr n. med. Tomasz Hopkała – specjalista chirurgii naczyniowej i ogólnej
lek. med. Paweł Jóźwiakowski – specjalista chirurgii naczyniowej i ogólnej
lek. med. Grzegorz Molas – specjalista chirurgii naczyniowej i ogólnej
dr n. med. Grzegorz Prokop – specjalista chirurgii naczyniowej i ogólnej
lek. med. Robert Ptasiński – specjalista chirurgii naczyniowej i ogólnej
lek. med. Piotr Skałecki – specjalista chirurgii naczyniowej i ogólnej

Lekarze rezydenci:
lek. med. Piotr Jaworski

Sekretariat: 81 537 47 28
Pielęgniarka Oddziałowa: 81 537 45 60
Dyżurka Pielęgniarek: 81 537 47 27
Telefon dla Pacjentów: 81 537 47 25

Lokalizacja: Blok C, II piętro

CHARAKTERYSTYKA ODDZIAŁU

Oddział Chirurgii Naczyniowej funkcjonuje od 1993 roku. Dysponuje 24 łóżkami oraz własnym gabinetem USG. Oddział posiada zaplecze diagnostyczne umożliwiające wykonanie tomografii komputerowej i arteriografii w Zakładzie Diagnostyki Radiologicznej. Posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia na prowadzenie specjalizacji z chirurgii naczyniowej. Działająca w Szpitalu Poradnia Chirurgii Naczyniowej czynna przez 5 dni w tygodniu.

W Oddziale leczone są następujące jednostki chorobowe:

1. Miażdżyca tętnic kończyn dolnych.
  2. Niedokrwienie kończyn dolnych.
  3. Miażdżyca tętnic odchodzących od łuku aorty (tętnice podobojczykowe, tt. szyjne).
  4. Miażdżyca tętnic trzewnych.
  5. Tętniaki aorty brzusznej i tętnic obwodowych.
  6. Zakrzepice żylne kończyn.
  7. Zespoły pozakrzepowe kończyn-owrzodzenia żylne.
  8. Żylaki kończyn dolnych.
  9. Urazy naczyń.
  10. Zaburzenia naczynioruchowe kończyn.
  11. Leczenie stopy cukrzycowej.

Rodzaj operacji wykonywanych w Oddziale:

1. Klasyczne operacje w miażdżycowej niedrożności tętnic kończyn: pomosty naczyniowe, endarteriektomie.
  2. Wewnątrznaczyniowe leczenie zwężeń i niedrożności tętnic obwodowych (tętnice kończyn, tętnice łuku aorty, tętnice trzewne) – angioplastyka naczyń z wprowadzeniem stentu naczyniowego – we współpracy z zespołem Zakładu Radiologii Zabiegowej.
  3. Videoskopowe sympatektomie piersiowe.
  4. Operacje żylaków kończyn dolnych (klasyczne, kruroskopowe i kriochirurgiczne).
  5. Operacje tętniaków aorty brzusznej i tętnic obwodowych.
  6. Przetoki tętniczo-żylne dla potrzeb hemodializy.