PERSONEL

Dyżurka Pielęgniarek: 81 537 45 47

Lokalizacja: Blok C, VII piętro

CHARAKTERYSTYKA ODDZIAŁU

Oddział Gastroenterologii funkcjonuje od 1992 roku.
W swojej strukturze posiada 24 łóżka przeznaczone dla pacjentów z chorobami przewodu pokarmowego.
Profesjonalną opiekę lekarską zapewniają specjaliści gastroenterolodzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy posiadają również specjalizację ( II stopnia ) z chorób wewnętrznych, lekarze w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z gastroenerologii i chorób wewnętrznych, pod nadzorem specjalistów, oraz fachowy personel pielęgniarski.
Naszym pacjentom oferujemy najwyższą jakość świadczeń zdrowotnych, która wynika z systematycznego podnoszenia kwalifikacji personelu lekarskiego i pielęgniarskiego na szkoleniach wewnętrznych oraz konferencjach w Polsce i za zagranicą.
Oddział zajmuje się kompleksową diagnostyką i leczeniem schorzeń przewodu pokarmowego, zarówno górnego jak i dolnego odcinka przewodu pokarmowego, chorób wątroby, dróg żółciowych i trzustki.
Prowadzimy leczenie biologiczne w nieswoistych chorobach zapalnych jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego oraz choroba Leśniowskiego-Crohna ) wszystkimi dostępnymi w ramach programu NFZ lekami biologicznymi.
W oddziale istnieje również możliwość konsultacji z dietetykiem , oraz psychologiem.

W ramach Oddziału wykonywane są następujące endoskopowe procedury diagnostyczno-lecznicze:
1  Badania i zabiegi  górnego odcinka  przewodu  pokarmowego :
- gastroskopia diagnostyczna (z testem urazowym i biopsją)
- usuwanie ciał obcych,
- polipektomia endoskopowa,
- endoskopowe tamowanie krwawienia z przewodu pokarmowego metodą iniekcyjną, mechaniczną (klipsy - hemostatyczne), elektrokoagulacji oraz koagulacji w atmosferze argonu, opaskowanie żylaków przełyku,
- zakładanie opasek na żylaki przełyku – profilaktyka  krwawienia
- zakładanie przezskórnej gastrostomii odżywczej (PEG),
- zakładanie zgłębników dojelitowych,
2  Dolny odcinek przewodu pokarmowego:
- rektoskopia,
- fiberosigmoidoskopia,
- kolonoskopia z biopsją,
- polipektomia endoskopowa,
- endoskopowe tamowanie krwawienia metodą iniekcyjną, elektrokoagulacji oraz koagulacji w atmosferze argonu,
3  Endoskopowa cholangiopankreatografia wsteczna (ECPW), sfinkterotomia, ampulektomia, ewakuacja złogów z dróg żółciowych i trzustkowych, litotrypsja mechaniczna i protezowanie (protezy plastikowe i samorozprężalne)
4  Ph-metria przełyku

Wykonujemy biopsje wątroby diagnostyczne, oraz biopsję zmian patologicznych w jamie brzusznej (np. guzów wątroby, trzustki).

Integralnym elementem oddziału jest Poradnia Gastroenterologiczna, oraz Pracownia endoskopowa - świadczące usługi medyczne dla pacjentów ambulatoryjnych, oraz pacjentów kontynuujących leczenie po hospitalizacji.