PERSONEL

Trakt Porodowy / Położne 81 740-27-22
Sekretariat 81 740-82-74

CHARAKTERYSTYKA ODDZIAŁU

Oddział Położniczy z Oddziałem Patologii Ciąży posiada 34 łóżek w systemie rooming-in. Ze względu na jakość opieki położniczej, wysokie kwalifikacje zespołu, nowoczesne wyposażenie i aparaturę (USG, respiratory, elektrycznie sterowane łóżka dla pacjentek, kardiotokografy), Oddział pełni funkcję ośrodka III stopnia referencyjności. Oznacza to, że hospitalizuje najcięższe przypadki, ciąże powikłane i mnogie, zapewniając wysoką jakość opieki położniczej.

Odbywa się tutaj ponad 2200 porodów z ciąż fizjologicznych jak również z ciąż wysokiego ryzyka. Opieką objęte są również pacjentki po porodzie i w okresie karmienia piersią. Przy oddziale funkcjonuje Szkoła Rodzenia, gdzie prowadzone są wykłady i ćwiczenia.

Trakt Porodowy posiada oddzielne sale, w których odbywają się porody rodzinne.

Szpital uczestniczy w programie "Szpital przyjazny dziecku", realizuje program "Karmienia Piersią" i "Opieki Perinatalnej".

W oddziale leczonych jest w ciągu roku z powodu chorób związanych i współistniejących z ciążą około 1000 ciężarnych.
Nowoczesna diagnostyka biochemiczna, hormonalna i biofizyczna (ultrasonografia, kardiotokografia) we wczesnej i zaawansowanej ciąży zapewnia właściwe postępowanie medyczne.
Wykształcona, posiadająca doświadczenie kadra lekarzy i położnych gwarantuje odpowiednie leczenie i wysoką jakość usług medycznych.