Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie jest grantobiorcą projektu pn. Dostępność Plus dla Zdrowia, który finansowany jest Funduszy Europejskich. Nasza placówka otrzymała grant w wysokości 1 904 919,56 PLN na poprawę dostępności świadczeń dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Dzięki temu dofinansowaniu ta grupa naszych pacjentów będzie mogła:

• Łatwiej dostać się do budynku Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej za pomocą windy zewnętrznej,
  • Zaparkować auto w strefie parkowania dla osób niepełnosprawnych bezpośrednio obok budynku Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej,
  • Skorzystać z komunikacji świetlnej i głosowej w czasie rejestracji, wizyt w poradniach, pobytu pacjenta na terenie szpitala.
  • Skorzystać z rejestracji on-line, obioru wyników badań,
  • Skorzystać pomocy tłumacza języka migowego, asystenta pacjenta podczas wizyty w szpitalu,
  • Skorzystać z pomocy przeszkolonego personelu w zakresie procedur, czynności i obsługi pacjentów ze szczególnymi potrzebami,
  • Skorzystać z transportu na wózkach o większej nośności poruszając się po szpitalu.

Więcej informacji o Funduszach Europejskich dla ochrony zdrowia dostępnych jest na stronie internetowej www.zdrowie.gov.pl.

Dostępność PLUS

Harmonogram - Dostepność PLUS xlsx