Rejestracja 81 537 41 71 

Kierownik zakładu Radiologii dr Maciej Mazgaj w niebieskim uniformie medycznym z identyfikatorem na piersi stoi z założonymi rękami i uśmiecha się do aparatu w jasnej sali radiologii zabiegowej szpitala. W tle widoczny jest zaawansowany angiograf z ruchomym ramieniem C, monitory wyświetlające obrazy medyczne, stół zabiegowy z niebieską matą oraz wyposażenie sali - lampy, szafki i panele sterujące.

Szpital zakupił nowoczesny cyfrowy angiograf dwupłaszczyznowy. Trafił on do Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Zabiegowej, miejsca, gdzie precyzja i innowacje medyczne spotykają się z troską o pacjenta. Nowe urządzenie to druga instalacja takiego sprzętu w Polsce i krok milowy w rozwoju radiologii zabiegowej w województwie lubelskim. Inwestycja kosztowała ponad 8 mln zł, z czego sam zakup angiografu blisko 5,2 mln zł.

Zapraszamy do udziału w terenowych akcjach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie

Roczny harmonogram terenowych akcji poboru krwi i kwalifikacji do CRNPDSIKP

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistcznego trzyma w ręku symboliczny zcek na 40 tysięcy zł od PGE

Dziękujemy Fundacji PGE oraz Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Lublinie Wrotków za kolejne okazane wsparcie naszego szpitala.

Otrzymana w tym roku darowizna w wysokości 40 tysięcy złotych jest dla nas niezwykle cenną pomocą, szczególnie w obliczu rosnących kosztów utrzymania placówki.

Sali poporodow Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie stoją razem cztery osoby: od prawej strony dyrektor szpitala Piotr Matej, po środku matka dziecka stojąca za przezroczystym łóżeczkiem z przykrytym 1000 noworodkiem, po lewej 2 pielęgniarki w kolorowych uniformach.

W dniu 29.10.2025 r. w Oddziale Ginekologii i Położnictwa z Izbą Przyjęć oraz Oddziale Neonatologii, Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SP ZOZ w Lublinie z radością powitaliśmy Michasia, urodzonego jako 1000 dziecko w naszym Szpitalu w roku 2025.

Uroczyste przecięcie wstęgi podczas otwarcia Regionalnego Centrum Pulmonologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie przy ul. Herberta, z udziałem władz województwa i przedstawicieli szpitala,

W Lublinie powstało Regionalne Centrum Pulmonologii. Nowoczesna placówka znajduje się w strukturach Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy ul. Herberta. Centrum powstało jako odpowiedź na rosnące potrzeby zdrowotne mieszkańców regionu w zakresie leczenia chorób układu oddechowego. Koszt inwestycji wyniósł 36,5 mln złotych.

W gabinecie Wojewody Lubelskiego stoją naprzeciw siebie i uśmiechając się podają sobie dłonie po lewej stronie doktor Sławomir Kiciak w szarym garniturze po prawej wojewoda Lubelski w granatowym garniturze z żółtą poszetką na tle granatowej ścianki z godłem Polski i napisem „Wojewoda Lubelski Krzysztof Komorski”;

Wojewoda lubelski, Krzysztof Komorski, powołał dr n. med. Sławomira Kiciaka na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chorób zakaźnych.

Ilustracja z motywem bożonarodzeniowym: po lewej stronie kolorowy witraż przedstawiający scenę Narodzenia Pańskiego z Maryją, Józefem i Dzieciątkiem Jezus w stajence, po prawej czerwone tło z białym ozdobnym napisem „Wesołych Świąt Bożego Narodzenia”.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Pacjentom i ich rodzinom.  Życzymy Państwu, aby tegoroczne święta upłynęły w atmosferze spokoju, rodzinnego ciepła i wzajemnego zrozumienia. Niech przy wigilijnym stole nie zabraknie serdecznych rozmów, a bliskość najdroższych osób stanie się źródłem wewnętrznej siły.

Na sali operacyjnej przy robocie chirurgicznym da Vinci pracuje zespół ubranych na niebiesko chirurgów, podczas gdy inni uczestnicy warsztatów stoją obok w grupach i omawiają przebieg zabiegu; wokół stołu operacyjnego widoczna jest nowoczesna aparatura medyczna, monitory oraz osłonięte zielonymi serwetami pole operacyjne.

Centrum Edukacyjne Robotyki Operacyjnej zorganizowało warsztaty poświęcone zaawansowanym technikom operacyjnym w chirurgii kolorektalnej. Szkolenie poprowadził dr Marcin Kubiak, kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Klatki Piersiowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. Wzięli w nim udział chirurdzy z ośrodków w Grodzisku Mazowieckim, Brzozowie, Zamościu oraz Lublinie.

Nowocześnie wyposażona sala operacyjna z dużym, okrągłym ramieniem aparatu obrazującego po lewej stronie, pośrodku z mobilnym stołem operacyjnym i dwiema lampami operacyjnymi podwieszonymi do sufitu oraz po prawej z wysokim monitorem i wózkiem z aparaturą medyczną, w jasnym, sterylnym wnętrzu szpitalnym.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego zakończył kompleksową modernizację Centralnego Traktu Operacyjnego. Zrealizowana kosztem ponad 41,5 mln zł inwestycja pozwoliła na powstanie pięciu nowoczesnych sal operacyjnych. Dzięki temu będzie można leczyć pacjentów na najwyższym poziomie oraz zapewnić wysokie standardy bezpieczeństwa i komfort pracy zespołów medycznych.

Na jasnym tle sali operacyjnej stoi uśmiechnięty Dr Jerzy Draus w niebieskim stroju operacyjnym i czepku, opierając rękę na dużej szarej konsoli robota chirurgicznego da Vinci

Mamy zaszczyt poinformować, że dr Jerzy Draus z Centrum Edukacyjnego Robotyki Operacyjnej wziął udział w prestiżowym 16. Światowym Kongresie CRSA „The Present and Future of Robotic Surgery” w Huntington Beach w Kalifornii (USA). Był jedynym przedstawicielem z Polski wśród największych chirurgów na świecie.

Back to top